fbpx
+48 609 729 082 [email protected]

Co to jest ta równowaga wewnętrzna? Odpowiem pytając Cię jak się dzisiaj masz: jak ma się Twoje ciało, Twoja głowa, Twoje emocje i relacje z innymi?

Czym jest zdrowie?

Może nikt Cię o to wcześniej nie zapytał, a przecież to prawda – to wszystko jest w Tobie, wzajemnie połączone. Ja, to nie tylko moje ciało, które czasem niedomaga, ale też moje emocje i myśli. I jako istota społeczna nie mogę dobrze funkcjonować w oderwaniu od innych; potrzebuję relacji. Zdrowie, według WHO, jest stanem pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego a nie tylko brakiem obiektywnie istniejącej choroby, czy niepełnosprawności. Może stąd ogromna popularność siłowni, fitnessu czy jogi, zdrowego jedzenia i wszystkiego co prostsze i bliższe natury.

Jak żyję?

Próbujemy złapać równowagę żyjąc coraz szybciej i próbując osiągać coraz więcej. Jeśli to się nie udaje to być może przyczyna tkwi w naszej głowie – w nawykowym sposobie myślenia. Próbujemy jeszcze więcej zrobić a równocześnie zapominamy poczuć. Nie czujemy na przykład zmęczenia albo satysfakcji i radości z wykonanego zadania – nawykowo pędzimy dalej. Jeśli przestajemy czuć radość, przyjemność, satysfakcję, zadowolenie – to po co tak się staramy? Po co pędzimy do następnego zadania – jeśli tu nie potrafisz się zatrzymać i poczuć zadowolenia, czy znajdziesz je tam dokąd się spieszysz?

Zwolnij i zacznij czuć

Wydaje mi się, że naszą podstawową trudnością jest powiedzieć sobie dość. Stop. Zatrzymaj się. I to zatrzymanie się może być początkiem czegoś nowego. Być może zauważysz, że co prawda masz wiele osiągnięć, ale jakoś zapomniałaś/eś o sobie – o swoim dobrym samopoczuciu a może i zdrowiu. Zauważ jak Twoje relacje z najbliższymi i przyjaciółmi – kiedy ostatnio mieliście czas dla siebie? A kiedy zrobiłeś/zrobiłaś dla siebie coś takiego co naprawdę dało Ci dużo radości i głębokiego odpoczynku?

Jeśli chcesz zadbać o swoją równowagę wewnętrzną i rozwój osobisty zapraszam Cię do kontaktu.